Hallitus

 

Puheenjohtaja Petteri Koho  Sähköposti: pj@skty.org
Varapuheenjohtaja Juha Nevantaus
Sihteeri Taina Heinonen  Sähköposti: siht@skty.org
Rahastonhoitaja Sarita Aho

Hallituksen varsinaiset jäsenet
Vuokko Hägg
Tuija Teerijoki-Oksa
Taina Heinonen
Seppo Mustola

Hallituksen varajäsenet
Heini Pohjankoski
Ann-Sofi Storbacka
Juhani Ojala

 

Yhdistyksen sääntöjen mukaan hallituksen avuksi tietyn tehtäväkentän asioita voidaan yhdistyksen kokouksen päätöksellä perustaa toimikuntia. Toimikuntaan kuuluu vähintään kolme jäsentä ja se valitsee keskuudestaan puheenjohtajan ja sihteerin. Toimikunta kokoontuu puheenjohtajan kutsusta ja on päätösvaltainen, kun kaksi jäsentä on läsnä. Toimikunnan tehtävänä on valmistella ja panna täytäntöön hallituksen sille määräämiä asioita ja tehtäviä. Toimikuntien toimikausi on kalenterivuosi. Yhdistyksessä toimii 11 toimikuntaa vuonna 2016.